AKTUALITETVIDEO

AKU i vendos gjobe 4 milion leke biznesit te fruta perimeve ne Fier denoncon pronari Edmond Metushi, gjoba me eshte vene pa prezencen time pasi me eshte falsifikuar firma.

Ngjarje ka ndodhur para 3 muajve por tregetari vijon te sorollatet ne dyert e gjykates dhe ne polici . Rasti ne fjale eshte denoncuar edhe nga Ministri i Drejtesise Ylsi Manja nderkohe qe vetem dje policia Fier ka bere publik kete rast dhe ka shoqeruar dy inspektoret gjobevenes.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Diten e djeshme ne njoftimin e policise Fier thuhet se 2 persona inspektore terreni ne AKU Fier jane proceduar penalisht nga policia pas denoncimit te shitesit te fruta perimeve Edmond Metushi .

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Sipas tij venia e gjobes prej 4 milion leke te vjetra eshte vene para 3 muajsh pas ankimimit ne polici u vertetua qe eshte i pafajshem dhe po e ndjek ceshtjen ne prokurori.

Tashme njesia Antikorrupsion ka proceduan penalisht për veprën penale “Shpërdorim detyre” dy punonjësit të AKU Fier, konkretisht shtetasit:
M.K, 48 vjeç, banues në Fier dhe D.S33 vjeçe, banuese në Fier, të dy me detyrë inspektorë terreni pranë Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Dega Rajonale e Qarkut Fier.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Këta shtetas dyshohet se në bashkëpunim me njëri tjetrin, me veprimet e tyre kanë shpërdoruar detyrën duke mos mbajtur aktet e konsatimit gjatë kontrollit të ushtruar në datat 13.09.2021 dhe 14.09.2021 në subjektin e shtetasit Edmond Metushi

👉INTERVISTA E PLOTE👈

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button