AKTUALITET

Arrestimi i zyrtarëve të Urbanistikës në Vlorë, reagon Policia

Policia e Vlorës ka dhënë informacionin zyrtar për tre të arrestuarit sa i takon një rasti abuzimi me një leje ndërtimi.

Bëhet fjalë për dy punonjës të zyrës së Urbanistikës, përkatësisht Rubin Hekurani dhe Klaudio Mehmeti, të cilët akuzohen për shpërdorim detyre.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Personi i tretë i arrestuar është një qytetar me inicialet N.K., 53 vjeç, banues në Vlorë, i cili akuzohet për veprën penale “Ndërtim i paligjshëm”.

Njoftimi i plote:

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

DVP Vlorë/Vihen në pranga 3 shtetas, 2 prej tyre për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Vlorë Durrës, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, u bë ekzekutimi i vendimit të datës 09.11.2021, i Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, e cila ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest në burg” për shtetasit:

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

-R. H., 33 vjeç dhe K. M., 32 vjeç, të dy banues në Vlorë, me detyrë punonjës pranë zyrës së Urbanistikës, Bashkia Vlorë, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”, kryer në bashkëpunim;

-N. K., 53 vjeç, banues në Vlorë, për veprën penale “Ndërtim i paligjshëm”.

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Dy punonjësit e urbanistikës dyshohen se kanë shpërdoruar detyrën, duke i miratuar një leje ndërtimi shtetasit N. K., i cili më pas e ka tejkaluar atë, duke ndërtuar një kat shtesë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button