AKTUALITET

Autobusi plot e përplot me rroba, produkte kozmetike e cigare! Kapen 2 shoferët në Kakavijë

Ditën e djeshme është arrestuar Gjergj Veli dhe shtetasi Edlir Xheblati, të dy shoferë të autobusit të linjës Athinë-Tiranë pasi gjatë kontrollit u gjetën sasi mallrash kontrabandë.

Policia u gjeti sasi të mëdha rrobash të firmave të ndryshme, produkte kozmetike dhe 50 steka me cigare të cilat nuk ishin deklaruar në pikën doganore Kakavijë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Janë proceduar në gjendje të lirë dhe doganierët Ylli Rustemi dhe Elton Hasanaj, të dy banues në Gjirokastër për shpërdorim detyre. Vlera e mallrave të sekuestruar shkon deri në 10 mijë euro.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button