KOSOVAPOLITIKËRAJONI

“Ballkani i Hapur në të mirë të shqiptarëve”, Milaim Zeka kritikon Albin Kurtin: Gabim që nuk morët pjesë në mbledhje, ja kur do i bashkohet Kosova iniciativës

Analisti Milaim Zeka ka qenë i ftuar ditën e sotme në një intervistë për Fax News, për të folur për mbledhjen e radhës të ‘Ballkanit të Hapur’ që u mbajt ditën e sotme në Tiranë.

Milaim Zeka ka kritikuar Albin Kurtin dhe qeverinë e Kosovës që nuk kanë marrë pjesë në këtë mbledhje, e cila sipas tij penalizon vetë Kosovën.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Ndër të tjera, Milaim Zeka deklaron se ‘Ballkanit të Hapur’ fillimisht do t’i bashkohet Mali i Zi dhe Bosnje Hercegovina dhe në fund do t’i bashkohet dhe Kosova.

“Open Balkan  është e mira e Ballkanit dhe kjo e mirë peshon më së tepërmi në anë të kombit shqiptar. Janë dy vende anëtare të NATO-s, Maqedonia dhe Shqipëria, të cilat janë futur ne Open Balkan me atë fëmiun problematik rus që quhet Serbi. Këtë fëmijë BE dhe SHBA-të po tentojnë në ccfarëdo forme për ta tërhequr nga gjiri i Putinit. Open Balkan ka mbështetje absolute nga BE dhe sidomos SHBA-te. Mospjesmarrja e Albin Kurtit dhe qeverisë së Kosovës, është e keqe për Kosovën dhe unë mendoj se në atë ardhmen jo të largët do të kemi Malin e Zi dhe Bosnjen që do i bashkohen Ballkanit të Hapur dhe në fund do bashkohet dhe Kosova“, u shpreh Zeka.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Intervista

E njëjta strategji e Enver Hoxhës vazhdon nga liderët aktualë të Shqipërisë dhe Kosovës. Kosova e përdor shpeshhere Tiranën si tabelë qitëse për ta gjujt përmes Edi Ramës dhe politikanëve të tjerë, ndërsa politikanët e Shqipërisë e përdorin Kosovën si kartë nacionalizmi dhe dëshmi për të tregu se ccfarë patriotësh janë dhe sa shumë gjoja e duan Kosovën , paccka që ne presim me orë të tëra për të hyrë në Shqipëri gjatë fundjaves.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Që djegia e flamujve ndodh në gjithë botën, Amerikë, Suedi, Gjermani. Aktin që e kanë bërë djemtë e rinj atje, në bazë të logjikës së tyre kanë të drejtë. Unë nuk do e bëja një gjë të tillë, sepse e dua shumë flamurin tim dhe nuk dua të ma përdhosë dikush. Duke treguar repsekt për flamurin tim do tregoja respekt dhe për atë të Serbisë. Këto janë akte individuale. Në bazë të tyre ky është një veprim i drejtë dhe unë nuk kam të drejtë të gjykoj veprimet e njerëzve. Ccfarë të drejte morale kam unë të gjykoj aktin e atij ccunit që ngjitet në shtyllë për të grisur flamurin serb dhe rrëzohet i shkreti duke rrezikuar jetën e tij.

Open Balkan  është e mira e Ballkanit dhe kjo e mirë peshon më së tepërmi në anë të kombit shqiptar. Janë dy vende anëtare të NATO-s, Maqedonia dhe Shqipëria, të cilat janë futur ne Open Balkan me atë fëmiun problematik rus që quhet Serbi. Këtë fëmijë BE dhe SHBA-të po tentojnë në ccfarëdo forme për ta tërhequr nga gjiri i Putinit. Open Balkan ka mbështetje absolute nga BE dhe sidomos SHBA-te. Mospjesmarrja e Albin Kurtit dhe qeverisë së Kosovës, është e keqe për Kosovën dhe unë mendoj se në atë ardhmen jo të largët do të kemi Malin e Zi dhe Bosnjen që do i bashkohen Ballkanit të Hapur dhe në fund do bashkohet dhe Kosova.

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button