POLITIKË

Berisha liston 4 arsyet: Pse duhet të merrni pjesë në protestën sot, kundër ardhjes së Vuçiç

Ish-kryeministri Sali Berisha ka listuar 4 arsyet se përse duhet të marrin qytetarët pjesë në protestën që do të mbahet ditën e sotme në orën 16:00.

Berisha me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se Vuçiç ende nuk ka kërkuar falje për krimet e kryera ndaj shqiptarëve nga Serbia, teksa liston dhe 3 arsyet e tjera.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

“1 Vuçiç është ministër i Millosheviçit. Ai akoma nuk ka kërkuar falje për krimet e kryera ndaj shqiptarëve nga Serbia dhe vazhdon te ndjek politiken e shefit te tij!

2 Ballkani i Hapur është projekt qe e rrit dhe forcon Serbinë dhe planet e Serbisë se Madhe andaj nuk duhet lejuar asesi qe te konkretizohet!

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

3 Edi Rama po behet pjesë e këtyre agjendave dhe është bere nje kukull e Vuçiçit, andaj duhet ta ndalim para se te behet vone.

4 Kosova ka akoma plage te hapura per te cilat Vucic eshte nga pergjegjesit kryesor. Pervec kesaj, ai edhe mohon krimet, masakrat dhe gjenocidin e kryer ndaj shqiptareve te Kosoves ne lufte, andaj nuk eshte i denje qe te pritet ne Tirane e aq me pak qe te bashkepunohet me te”, shkruan Berisha.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button