KRONIKË

Bllokohet një makinë në Fier/ Arrestohet 26-vjeçari. Ja çfarë gjeti policia

Fier

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza. 

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Vihet në pranga drejtuesi i mjetit ku u gjetën doza me lëndë narkotike cannabis sativa. 

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, në bazë të informacioneve të marra në rrugë policore se një shtetas që qarkullonte me automjet, shpërndante lëndë narkotike në doza, në lagjen “1 Maji”, Fier, shërbimet e Policisë Fier kanë bërë të mundur lokalizimin dhe ndalimin e mjetit të dyshuar. 

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Lançia” me drejtues shtetasin M. O. (M)., iu gjet sasi lëndë narkotike e dyshuar cannabis sativa e ndarë në doza gati për shitje, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale së bashku me automjetin dhe 1 celularë.

Në përfundim të veprimeve, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier bënë arrestimin në flagrancë të drejtuesit të mjetit, shtetasit M. O. (M)., 26 vjeç, banues në Fier.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button