BOTACOVID-19

Boris Johnson bën paralajmërimin: Po vjen një “tsunami” rastesh me Omicron

Kryeministri i Britanisë së madhe Boris Johnson ka paralajmëruar rritje të madhe të rasteve me COVID për shkak të variantit të ri Omicron. Johnson e konsideroi këtë një kërcënim, duke folur për një “tsunami” rastesh.

Më herët gjatë ditës së sotme kreu i Agjencisë së Sigurimeve Shëndetësore Jenny Harris bëri një paralajmërim të fortë. “Nurmat që do të shohim në të dhënat për ditët e ardhshme do të jenë tronditëse krahasuar me shkallën e përhapjes që kemi parë në variantet e mëparshme”, deklaroi ai.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Harris thekoi se rastet në shumicën e zonave në Britaninë e Madhe po dyfishohen çdo ditë, veçanërisht në Londër dhe Mançester.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button