COVID-19

Covid-19 në vend: 110 raste të reja, 2 të vdekur dhe 43 pacientë në spital 

Në 24 orët e fundit janë kryer 1,357 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 110 qytetarë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Janë 1,594 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 43 pacientë, nga të cilët 5 janë në gjendje më të rënduar.

Në 24 orët e fundit me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor ka dy humbje jete me SARS-COV2 pozitiv: një qytetar nga Korça 69- vjeç dhe një qytetar nga Elbasani 93-vjeç.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Janë shëruar 261 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 266,958 që nga fillimi i epidemisë.

Të infektuarit janë në këto bashki:
36 në Tiranë, 8 në Fier, 6 në Prrenjas, 5 në Delvinë, Sarandë, 4 në Durrës, Vlorë, Gjirokastër, 3 në Mirditë, Dropull, 2 në Kukës, Kamëz, Kavajë, Mallakastër, Memaliaj, Korçë, Berat, Elbasan, 1 në Shkodër, Lezhë, Krujë, Rroskovec, Lushnje, Divjakë, Selenicë, Konispol, Libohovë, Përmet, Maliq, Pogradec, Devoll, Dimal, Kuçovë, Librazhd.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Statistika (04 Mars 2022)
Raste të reja ditore          110
Të shëruar në 24 orë        261
Të shtruar në spitale         43
Humbje jete në 24 orë        2
Testime ditore                 1,357

Testime totale               1,749,552
Raste pozitive                 272,030
Raste të shëruara           266,958
Raste Aktive                       1,594
Humbje jete                         3,478

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë              469
Fier                   273
Elbasan           139
Lezhë               185
Kukës               108
Vlorë                103
Berat                100
Shkodër           88
Gjirokastër      58
Korçë               41
Durrës              25
Dibër                5

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button