AKTUALITET

Deklarata “BOMBË” e Alfred Cakos: Amerikanët rrëmbyen Lulzim Bashën në korrik, e mbajtën në bazën nëntokësore në Kroaci për 9 ditë

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një deklaratë “bombë”, pasi pretendon se amerikanët kanë rrëmbyer kryedemokratin Lulzim Basha në korrik tëb këtij viti dhe e kanë mbajtur në një bazë ushtarake nëntokësore në Kroaci për 9 ditë.

Ai tha në emisionin “Glamour Zone” se shumë shpejt pritet që në vendin tonë të shpallet edhe një amnisti, për krimet ekonomike dhe politike.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Sipas tij, kjo amnisti do bëhet për të bindur Berishën që të heqë dorë nga plani për marrjene PD-së, duke qenë se Basha kontrollohet nga amerikanët.

“Mbajeni mend këtë që po ju them unë, që do bëhet një aministi ku do falen një kategori e madhe krimesh ekonomike edhe politike deri në një vit të caktuar, psh. 2013-ën, kur ka qenë Berisha kryeministër.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Për t’i bërë një ofertë Berishës që të tërhiqet nga kjo nisma për të marrë PD-në. Për t’ia lënë Lulit i cili kontrollohet nga amerikanët, të cilët e morën Lulin, ndoshta e kanë rrëmbyer në korrik, dhe e kanë mbajtur 9 ditë në Kroaci në një bazë të tyre ushtarake nëntokë. Gojët e liga kështu thonë që ka ndodhur, tani.

Degjo, këto janë, unë i fus si teori konspiracioni sepse unë nuk mund t’u jap atyre fakte me video që ka qenë ai atje. Pozicioni im është delikat në këtë rast kështu që unë që e them nuk flas kot.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Por gjithmonë e shoqëroj me këtë shprehje, sipas teorive konspirative. Amerikanët e morën peng, i kanë treguar ndoshta  një pjesë të axhendës”, tha Cako.

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button