LIFESTYLESHOWBIZ

“Dirty Dancing”/ Filmi i “mallkuar” ku pjesa kryesore e kastit vdiq dhe kompania falimentoi

Nëse ka një film që vajzat dhe djemtë në mbarë botën janë dashuruqar me të është filmi

Filmi tregon për një histori të viteve 1960 në Amerikën mes Johnny dhe Baby ende i bën të gjithë të ëndërrojnë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Ndërkohë që kujtojmë se filmi u luajt nga Patrick Sëayze dhe Jennifer Grey të cilët u bënë të famshëm në gjithë botën.

Por a e dini se çfarë ndodhi me aktorët e Dirty Dancing? Realiteti i fakteve është tronditës.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Suksesi i jashtëzakonshëm i filmit rezultoi si një mallkim për dy aktorët kryesorë. Vetëm Patrick Sëayze pati një shans me filmin Ghost ndërsa për Jennifer Grey, nuk gjeti dot një punë të re. Por jo vetëm!

Anëtarët e tjerë të kastit, përfshirë vetë regjisorin, gjithashtu nuk patën shumë fat. Përveç Sëayze, i cili vdiq nga kanceri në moshën 57-vjeçare, regjisori, Emile Ardolino, vdiq në moshën 50-vjeçare nga ‘AIDS’. Aktori Jerry Orbach, babai i Baby-t në film, ndërroi jetë në moshën 69-vjeçare nga kanceri, ndërsa Max Cantor (kamerieri Robbie) vdiq nga një mbidozë heroine në moshën 32-vjeçare.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Edhe pse filmi mblodhi një vlerë mbresëlënëse prej 214 milionë dollarë, pavarësisht fitimeve të mëdha kompania e prodhimit të filmit (Vestron Video) falimentoi./Gazeta Shqip

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button