BOTA

Djaloshi me njohuri gjeniale: Jam nga Marsi por rilinda në tokë për t’ju shpëtuar nga apokalipsi (fotot)

Një djalë i vogël me njohuri gjeniale ka habitur së fundmi profesorët me inteligjencën e tij thuajse jashtëtokësore, teksa thotë se është nga planeti Mars dhe se është rilindur në tokë.

Boriska Kipriyanovich, nga Volgogradi në Rusi, thotë se ka jetuar më parë në planetin e kuq si marsian, para se të niste një jetë të re në tokë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Inteligjenca e tij personale së bashku me njohuritë për hapësirën kanë çuditur shkencëtarët nëpër botë.

Boriska ishte vetëm 11 vjeç kur dha paralajmërimin e tij për tokën, në një video që u bë shpejt virale në vitin 2017, shkruan tabloidi britanik The Sun.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Ai pretendon se specia e tij është shfarosur nga një konflikt bërthamor mijëra vjet më parë dhe trembet se edhe planeti ynë do të ketë të njëjtin fat.

“Shkencëtari” i vogël paralajmëron se edhe toka do të ketë të njëjtin fat si njerëzit e tij prandaj thotë se është këtu me një mision për të shpëtuar nejrëzimin.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

I riu “kujton” se si më parë ishte një pilot marsian që kishte fluturuar në tokë pasi planeti i tij u shkatërrua nga lufta me dy llojeve të qenieve.

Megjithse thotë se kishte pak të mbijetuar, ata që ekzistojnë po ndërtojnë vendbanime të mbrojtura dhe dhe armë të reja.

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Djali shton se është rilindur në tokë bashkë me “të tjerë” që mrekullisht i mbijetuan konfliktit dhe tani duan të shpëtojnë racën njerëzore nga i njëjti fat.

Sipas Boriska, shumë marsianë janë të pavdekshëm dhe ndalojnë plakjen në moshën 35 vjeçare.

Ata janë shumë të gjatë kanë teknologji të avancuara dhe mund të bëjnë udhëtime të largëta hapësinore.

Djali thotë: “Mbaj mend kur kam qenë 14 ose 15 vjeç. Marsianët luftonin gjithë kohës me njëri-tjetrin, edhe unë kam marrë pjesë në sulme ajrore me një shokun tim”.

“Ne mund të lundronim në kohë e në hapësirë me anije të rrumbullakëta, ndërsa vinim për të mbikqyrur jetën në tokë me anije trekëndëshe. Anijet hapësinore marsiane janë të komplikuara.”

Boriska thotë se ai the speciet e tjera masiane merrnin frymë me dyoksid karboni dhe kur vizitonin tokën merrnin depozita te tilla me vete.

Madje ai shton se “sekreti për të gjithë jetën njerëzore mund të zbulohet nga brenda Sfinksit të Madh në Egipt”, pasi ka fluturuar aty gjatë jetës së tij të mëparshme.

“Jeta njerëzore do të ndryshojë kur të hapet Sfinksi, ka një mekanizëm hapjeje diku afër veshit, nuk më kujtohet mirë”.

Nëna e Boriska thotë se dinte se ishte një fëmijë i veçantë pasi ai mund të mbante kokën ngritur pa mbështetje kur ishte vetëm dy javësh.

Doktorët thonë se ai nisi të flasë vetëm disa muaj pas lindjes dhe kur ishte një vjeç e gjysmë mund të lexonte, vizatonte e pikturonte.

Prindërit e tij insistojnë se asnjë herë nuk i kanë mësuar gjëra për planetet edhe pse ai shpesh flet për Marsin, civilizimet aliene apo mrekulli të tjera të hapësirës.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button