POLITIKË

Dje u takuan me drejtorin e ri Gledis Nano, ministri Çuçi thërret në Tiranë krerët e Policisë në qarqe

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi do të mbledhë sot në Tiranë 12 drejtuesit e Policisë në qarqe. Në fokus të këtij takimi pritet të jetë puna e Policisë në përfundim të 100 ditëshit të vendosur si afat nga kryeministri Rama dhe goditja e veprimtarisë kriminale në zonat që ata mbulojnë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Ky takim i Çuçit me krerët më të lartë të Policisë vjen një ditë pas takimit që ata kanë zhvilluar me drejtorin e ri të Përgjithshëm, Gledis Nano.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Nano ka prezantuar objektivat dhe prioritetet e tij në lidhje me drejtimin e Policisë së Shtetit. Sipas burimeve, pritet që të ketë edhe ndryshime, më së shumti tek ato qytete që janë më problematike në lidhje me rendin dhe kontrollin e territorit.

Takimi i drejtorëve të Policisë në qarqe me ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi, do të mbahet në orën 15.00, të pasdites së kësaj të marte.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button