POLITIKË

“Do shkoja në Kuvendin e 11 Dhjetorit”, Myslim Murrizi tregon arsyen pse nuk mund t’u bashkohet delegatëve që mbështesin Berishën

Ish-deputeti demokrat Myslim Murrizi mori pjesë ditën e sotme në aktivitetin e mbajtur në Qytetin Studenti për 31 vjetorin e lëvizjes së Dhjetorit të studentëve që u ngritën kundër regjimit komunist.

Ai bëri hoimazhe te shtatorja e Azem Hajdarit, së bashku me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe figura të tjera të Partisë Demokratike. I pyetur nëse do t’i bashkohej Kuvendit të thirrur nga Berisha, ai u shpreh sedo të shkonte, por nuk mundet për shkak se e kanë përjashtuar si delegat.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

“Isha sot aty në respekt të 31 viteve më parë. Isha aty në respekt të vetes. 8 dhjetori nuk i përket as Lulzim Bashës dhe as Sali Berishës.

 Nëse nuk do kishim mbështetjen e mijëra, qytetarëve studentët e lëvizjes së dhjetorit mund të përfundonin tek Mali me Gropa.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Do shkoj sa të jem gjallë në aktivitetin e 8 dhjetorit. Afrim me Berishën? Nëse do të isha delegat i Kuvendit të PD, por nuk jam sepse jam i përjashtuar, do shkoja në Kuvendin e 11 dhjetorit. Ta marrin si të duan”, tha Murrizi.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button