AKTUALITETLAJMELAJMI FUNDIT

“Do të vras”/ Gramsh, policia parandalon përshkallëzimin e konfliktit mes dy komshinjve

Ndërhyrja në kohë e Policisë ka parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti mes dy komshinjve në Gramsh. 

Në fshatin Shëmrizë të Njësisë Administrative Pishaj, policia u njoftua se kishte një konflikt për motive të dobta mes shtetasve G.H dhe H.A, (komshi me njëri tjetrin) dhe se shtetasi G.H po e kërcënonte se do ta vriste me armë zjarri shtetasin H.A.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Pasi shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjarje vunë në pranga shtetasin G.H., 52 vjeç . Gjatë kontrollit në banesë, shërbimet e Policisë gjetë dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri kallashnikov.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button