AKTUALITET

Dyshohej për bombë me telefon, policia nxjerr njoftimin zyrtar për objektin e gjetur në Tiranë

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, pranë zonës së Brrylit në Tiranë u raportua për një objekt dyshues në rrugë që në fillim u raportua si një “bombë me telefon”. 

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Tashmë policia ka kryer veprimet e nevojshme dhe është siguruar mbi objektin që alarmoi qytetarët dhe banorët e zonës. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, objekti i gjetur në rrugë ka qenë një GPS lokalizues.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Njoftimi zyrtar i Policisë

Tiranë/Informacion shtesë

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë pak më parë në lidhje me sendin e dyshimtë në dukje si radio, që përdoret nga shoqëritë private të ruajtjes dhe sigurimit fizik të objekteve, i cili u konstatua në trotuar, në rrugën “Martin Canaj”, ju bëjmë me dije se:

Pas mbërritjes së grupit të ekspertëve antieksploziv të RENEA-s dhe bërjes së ekspertizës nga ana e tyre rezultoi se sendi i konstatuar është GPS lokalizues.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button