KRONIKËLAJMI FUNDIT

E FUNDIT/ Policia blindon FIERIN, pika kontrolli në të katër anët e qytetit.

Fieri në orët e vona të mbrëmjes së djeshme ka qënë në një shtetrrethim të vërtet. Plot 6 postblloqe policisë vendore, të rendit, të luftës kundlër krimeve, të antidrogës por edhe të FNSH jo vetëm kanë qënë prezente në pikat hyrse e dalse të Fierit por edhe  në qëndër të tij.

Ndalim makinash luksoze, kontrolle brenda tyre, nxjerrje personash e kontroll trupor të tyre kanë qënë kontrollet më të shpeshta të cilat kanë sjell kurreshtje edhe tek qytetarë të shumtë që lëviznin në kto orë të mbrëmjes për shëtotje, për një kafe apo  për të darkuar në lokale të ndryshme brenda vijës verdhë të qytetit.

Rezistencë nga drejtues mjetesh apo pasagjerë të tyre që janë kontrolluar nuk ka pasur, pohuan burime policore fierake

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Brime zyrtare të policisë pohuan se janë zbatime planesh për marrjen e masave në kuadër të luftës kundlër personit e trafiqeve të paligjshme sikundër dhe për persona të shpallur në kërkim

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button