AKTUALITET

E FUNDIT/ Protesta kundër ardhjes së Vuçiç, policia merr masa, shtyllat lyhen me graso, 2000 policë para Kryeministrisë

Sot ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar një protestë, kundër ardhjes së presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në Tiranë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Protesta është njoftuar se do të nisë në orën 16:00. Protesta do të nisë në selinë e PD dhe më pas do të nisen drejt kryeministrisë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Në lidhje me këtë protestë të paralajmëruar, policia ka marrë masat. Bëhe me dije se 2000 forca policie do të jenë të angazhuara për mbrojtjen e sigurisë. Në shtylla janë vendosur kamera si dhe janë lyer me graso që mos ngjiten protestuesit.

Ndërkohë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” janë vendosur flamujt e Maqedonisë së Veriut dhe të Serbisë e Shqipërisë.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Vuçiç dhe Zaev do të jenë për një vizitë dy ditore në Shqipëri në kuadër të “Ballkanit të Hapur”.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button