BOTA

E pabesueshme/ E përplasi me makinë për t’i shpëtuar jetën! Shikoni VIDEON se ç’bën ky HERO në Holandë

Të gjithë e dimë se aksidentet me makinë, veçanërisht përplasjet, mund të jenë kërcënuese për jetën. Po sikur t’ju thoshim se një përplasje mes dy makinave mund të shpëtojë një jetë? Nuk do ta besoni derisa ta shihni këtë video.

Një burrë në Holandë sakrifikoi makinën e tij për të shpëtuar jetën e një shofereje pa ndjenja, i cili kishte humbur kontrollin e makinës së saj. Videoja tregon një makinë, e cila duket sikur është jashtë kontrollit, duke lëvizur me shpejtësi të qëndrueshme në një zonë me bar pranë një autostrade. Edhe pse makina përplaset në parmakë, ajo vazhdon të lëvizë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

E përplasi me makinë për t’i shpëtuar jetën!

Pastaj ne shohim një makinë tjetër duke ecur përpara dhe ndalon duke e lënë të përplaset me pjesën e pasme. Ngjarja është regjistruar në kamerën e një makine që lëvizte pas këtyre dy makinave. Videoja kishte mbishkrimin: “Njeriu sakrifikon makinën e tij për të shpëtuar një shofer tjetër që ishte pa ndjenja.”

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Incidenti ndodhi në Nunspeet të Holandës të premten pasdite kur një Henry Temmermans vuri re një makinë që lëvizte egërsisht gjatë udhëtimit të tij në shtëpi.

“Ajo që pashë nuk ishte e mirë. Ishte e qartë se zonja nuk ishte më e vetëdijshme”, tha ai më pas.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Z. Temmermans, atëherë, i del përpara makinës dhe e lë gruan të përplaset në pjesën e pasme të makinës së tij në mënyrë që automjeti i saj të ndalojë. Ai sheh që gruaja kishte të vjella dhe përpiqet ta bëjë atë të afrohet. Ai gjithashtu telefonon një numër urgjence. Policët mbërrijnë pas pak kohësh dhe e tërheqin makinën e zotit Temmermans.

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button