FUTBOLLSPORT

E prisnin të gjithë/ Vjen goli i parë i Mesit me PSG-në në Ligue 1

PSG ka mundur 3-1 Nantes në javën e 14-të të Ligue 1. Një fitore e vuajtur dhe me fat për parisienët.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Një devijim i Mbappe ka kaluar në avantazh skuadrën e Pochettino-s pas dy minutash lojë, duke krijuar përshtypjen se gjithçka do të ishte e lehtë për vendasit. Por nuk ka qenë kështu.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Kjo edhe për shkak të dalje së gabuar të Navas në minutën e 65-të, që i ka kushtuar portierit kartonin e kuq dhe ka lënë me 10 lojtarë PSG.

Miqtë kanë përfituar nga superioriteti numerik 12 minuta më mbrapa, duke barazuar me Kolo Muani.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Tetë minuta para fundit, ka ardhur befasia për Nantes pas autogolit të Appiah, që ka kthyer në avantazh vendasit.

Pesë minuta më mbrapa ka ardhur momenti i shumëpritur në Paris, goli i parë i Leo Messi-t në kampionatin francez.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Argjentinasi ka tundur rrjetën me një goditje të bukur nga jashtë zone më të majtën dhe ka fiksuar shifrat në 3-1.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button