BOTACOVID-19

E trishtë / 15-vjeçarja ndërron jetë nga Covid ditën që do bënte vaksinën, pësoi inflamacion të zemrës

Një vajzë 15 vjeçare ka ndërruar jetë katër ditë pasi kishte rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Portsmouth të Mbretërisë së Bashkuar.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Nëna e 15-vjeçares Jorja Halliday tha se vajza nuk ka pasur më parë ndonjë problem shëndetësor. Në fillim ajo kishte pasur simptoma të ngjashme me gripin para se të merrte testin PCR që tregoi një rezultat pozitiv me Covid-19.

Jorja pasi u diagnostifikua se ishte bartëse e virusit u izolua në shtëpi. Pavarësisht antibiotikëve që po merrte gjendja e saj u përkeqësua dhe ajo u dërgua në spital.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Rezultatet paraprake nga ekzaminuesi mjekësor i spitalit treguan se Jorja kishte miokardit Covid, inflamacion i zemrës i shkaktuar nga virusi.

Jorja ishte studente në Akademinë Portsmouth, një kickbokser e talentuar dhe një muzikante aspiruese.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Ajo kishte planifikuar të merrte dozën e parë të vaksinës ditën kur ndërrroi jetë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button