AKTUALITET

Ekzekutimi i deputetit të Fierit Fatmir Xhindi dhe gjyqtarit Skerdilajd Konomi, flet drejtori i Policisë: Kemi bërë hetime rezultative, po janë sekret

Drejtori i Policisë Gledis Nano, ka folur në Kuvend për situatën e kriminalitetit në vend dhe bilancin e punës së organizatës që ai drejton, për vitin 2021.

Nano është pyetur nga deputetët nëse është drejt zbardhjes ekzekutimi i deputetit të PS Fatmir Xhindi dhe ai i gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Numri një i Policisë u shpreh se nuk mund të jepte detaje për këto ngjarje sepse janë sekret hetimor, por shtoi se ngjarjet janë nën hetim.

“Nuk dua të jap asnjë detaj me hetimin e këtyre ngjarjeve sepse është sekret hetimor, por dua të them se këto janë ende ngjarje nën hetim”, u shpreh Gledis Nano, drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit. Gjithashtu, Gledis Nano tha “Kemi hetime që do jenë rezultative për ngajrjet e pazbukluar, por nuk mund të jap detaje sepse përbën sekret hetimor.”

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button