AKTUALITET

EMRAT/ Punonjësit vjedhin biznesin në Fier që i kishte punësuar si roje, arrestohen nga policia

Dy persona janë arrestuar në Fier, pasi janë kapur duke vjedhur në biznesin që i kishte punësuar si roje.

Mësohet se janë vënë në pranga Redjan Xhafa, 39 vjeç, banues në Kuman, Roskovec dhe Argestino Nushi, 25 vjeç, banues në Zharrëz, Patos, të dy punonjës SHPSF, të cilët kanë vjedhur një sasi vaji lubrifikant, naftë, venol, pombë hidraulike, prozhektor, ferrota, fuçi metalike, pronë të kompanisë Bankers Petrol.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Njoftimi i Policisë:

Vihen në pranga 2 shtetas, për vjedhje duke shpërdoruar detyrën.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

-Specialistët për Hetimin e Krmit Ekonomik e Finaciar në DVP Fier ndaluan për veprën penale “Vjedhje e kryer duke shpërdoruar detyrën”, shtetasit Redjan Xhafa, 39 vjeç, banues në Kuman, Roskovec dhe Argestino Nushi, 25 vjeç, banues në Zharrëz, Patos, (të dy punonjës SHPSF).

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në bashkëpunim me njëri tjetrin, duke shpërdoruar detyrën kanë vjedhur një sasi vaji lubrifikant, naftë, venol, pombë hidraulike, prozhektor, ferrota, fuçi metalike, pronë të kompanisë Bankers Petrol.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button