AKTUALITETBOTA

EMRAT/ U kapën me valixhen plot me paund, arrestohen dy shqiptarët në Britani

Dy shqiptarë të idenitifkuar si Sebastjen Çepele, 30 vjeç dhe Aleksander Rapaj, 39 vjeç janë arrestuar nga policia britanike pasi u kapën me një valixhe të mbushur me paund.

Ata janë arrestuar dhe akuzohen për trafik të lëndëve narkotike dhe pastrim parash. Ditën e djeshme kanë dalë para gjykatës, e cila i ka shpallur fajtorë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Më 13 shkurt, policia mori një raport se një grup burrash vepronin në mënyrë të dyshimtë në parkingun e makinave në Moss Side. Ata shkuan për kontroll të banesave dhe identifikuan dy shqiptarët në korridorin e një apartamentet.

Pasi i ndoqën hap pas hapi, u zbulua Çepele me një valixhe plot me 250 mijë paund.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Rapaj u gjet dhe u arrestua gjithashtu më vonë atë mbrëmje në Playfair Street, Moss Side, dhe nga kontrolli i apartamentit ku qëndronte u zbulua një sasi e madhe kanabisi, para, bizhuteri dhe pajisje të lidhura me përgatitjen e drogës.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button