ART & KULTURLIFESTYLESHOWBIZ

Eurovision 2022, kualifikohen 10 shtetet e para, Shqipëria nuk shkon në finale 

Shqipëria nuk kualifikohet në natën finale të Eurovision 2022. 10 vendet finaliste të gjysmëfinales së parë janë Zvicra, Armenia, Islanda, Lituania, Portugalia, Norvegjia, Greqia, Ukraina, Moldavia dhe Holanda.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Performanca dhe përfaqësimi dinjitoz i Ronela Hajatit me këngën ‘Sekret’ edhe pse elektrizoi publikun nuk ka mundur të shkojë në finale.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Ndërsa 5 vendet Franca, Italia, Anglia, Gjermani dhe Spanja shkojnë automatikisht në finale.

Më 12 maj do të mbahet nata e dytë gjysmëfinale, ku do të zbulohen dhe finalistët e tjerë.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Finalja e madhe do të mbahet më 14 maj në stadiumin ‘Pala Olimpico’ në Torino të Italisë.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button