KRONIKË

Fier/ Proçedohen penalisht 3 shtetas për fshehje të të ardhurave dhe mospagim të taksave

DVP Fier
Procedohen penalisht 3 shtetas për fshehje të të ardhurave dhe mospagim të taksave dhe tatimeve dhe 1 tjetër për prerje të paligjshme të pyjeve.
-Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier u proceduan penalisht për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”, shtetasit:R. L., 47 vjeç, banues në Tiranë;P. H., 34 vjeç, banues në Divjakë;A. L., 32 vjeç, banues në Tiranë.
Këta shtetas, janë kapur nga shërbimet e Policisë me kamionët e tyre duke transportuar mallra për të cilat nuk dispononin faturë tatimore.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button