FUTBOLLKOMBËTARJASPORT

Fitore historike! Shqipëria mposht Hungarinë me rezultatin 1-0

Ka përfunduar ndeshja mes Hungarisë dhe Shqipërisë, e vlefshme për Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Ishte Armando Broja i cili në minutën e 79-të kaloi në avantazh kuqezinjtë “Pushkash Arena”. Ndeshja e radhës do të jetë ajo me Poloninë. Fitorja e sotme e mban Përfaqësuesen tonë në vend të dytë në grup.

Marketing në FieriWeb

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button