AKTUALITET

FOTO/ ‘Valbona’ e bukur dhe joshëse edhe në dimër: Destinacioni ideal për të kaluar fundjavën

Valbona të emocionon në çdo stinë, edhe tani në fillim dimri, ajo ka mar një tjetër nur.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Ajo përmes luginës së Komanit që përfundon në Fierzë e deri në Valbonë, kalon mes ujit dhe maleve. Një tjetër lidhet me Rrugën e Kombit, nga Tropoja e Vjetër e në Valbonë, nga Prizëreni, por dhe nga Qafë-Mali kur nuk ka borë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Të gjitha të çojnë drejt së bukurës Valbonë.

E kthyer në një oaz çlodhës dhe përkëdhelës për të gjithë, në lartësinë e 800 metrave mbi nivelin e detit, në këto ditë dimri që të zgjojnë shijen e dimrit me dëborë kudo në luginën e Valbonës, turistët i janë ofruar bukurive të bardhësisë së.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Gazetari Ermal Hallaçi përmes një postimi në Facebook ndan foto të pamjeve piktoreske që i kishte siguruar nga banorë të zonës ku shkruan se me patjetër fundjava duhet kaluar atje.

Postimi i plotë:
Duhet me pa tjeter te shkoni në Valbonë në fundjavë

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Keto janë disa foto të momentit që miqt e mi Tropojanë mi dërguan 

Shes video ekskluzive te Valbonës sot.

Mediat e interesuara te kontaktojnë me inbox.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button