AKTUALITET

Fotolajm/ Piktori nga Elbasani u “rikthen” prindërve të pikëlluar buzëqeshjen e Mateos

Fier- Rreth dy javë pas vrasjes makabre të 8-vjeçarit Mateo Vasiu nga fqinji i tij Klodian Çalamani në Fier, në derën e familjarëve të të miturit ka trokitur një dashamirës i cili ka gdhendur në letër portretin e qeshur të djalit të tyre.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Piktori Geol Voci nga qyteti i Elbasanit ka pikturuar Mateon dhe ka udhëtuar drejt Fierit për të mbërritur në shtëpinë e prindërve të tij.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Aty ai është takuar me nënën, babanë, gjyshen dhe vëllanë e Mateos të cilët kanë pozuar bashkë me Vocin dhe veprën e krijuar prej tij.

Kujtojmë se Mateo Vasiu u vra nga fqinji i tij Klodian Çalamani në shtëpinë e tij pasditen e 16 nëntorit.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button