AKTUALITET

Gjykata Fier vendos ‘Arrest me burg’per 4 punonjesit e Albpetrol qe u akuzuan per ‘Shperdorim detyre’

Kane dale sot para trupit gjykues 4 punonjes te Albpetrol te akuzuar per shperdorim detyre. Trupi gjykues me prokuror Ervisa Hyka dhe me gjyqtare Olkeda Lice ne perfundim te seances kane vleresuar per 4 punonjesit e Albpetrol ‘Arrest me burg’

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Arrestimi sipas njoftimit te policise 

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Vihen në pranga 4 punonjës të kompanisë “Alpetrol” për shpërdorim detyre.

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier, arrestuan në flagrancë shtetasit:

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

A. K., 49 vjeç, banues në Fier, me detyrë kryetar i degës teknike Alpetrol.
S. R., 54 vjeç, banues në Fier, pergjegjës për mbarëvajtjen e seperatorëve dhe pompimit.
D. I., 56 vjeç, banues në Fier dhe D. M., 54 vjeç, banues në Ballsh, punonjës të task forcës në Alpetrol.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pas kallëzimit të bërë nga shtetasi Y. S., me detyrë Drejtor i Kabinetit të Alpetrol, se këta shtetas në datë 07.12.2021 kanë vepruar në kundërshtim me urdhërin e brendshëm të Drejtorit të kompanisë Alpetrol, duke transportuar një sasi të konsiderueshme me naftë dhe ujë teknologjik të marrë në depozitat e Usojës, e cila do të injektohej në puset e Kashit.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Materialet do i kalojnë për veprime të mëtejshme Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button