RAJONI

Greqia e mbërthyer totalisht nga Covid, mijëra raste të reja dhe numër i lartë vdekjesh brenda 24 orëve

Greqia vijon të përballet me një situatë të vështirë të shkaktuar nga Covid-19 pasi prej ditësh tashmë numri i viktimave mbetet i lartë dhe gjithashtu çdo ditë po shënohen mijëra raste të tjera. Autoritet shëndetësore kanë njoftuar sot 7108 raste të reja me koronavirus, ndërsa kanë vdekur 93 persona.

Në mes të “ciklonit” është sërish Atika, me 1826 infeksione të reja, Selaniku me 1200 dhe Thesalia me 629. Në Etoloakarnania, , u evidentuan 161 raste të reja, në Evros 195, në Akai 229, në Kozani 159, në Kilkis 87, në Pellë 109, në Serres 136 dhe në Fthiotidë 140.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Që nga fillimi pandemisë janë regjistruar gjithsej 17612 viktima. 95.4% kishin sëmundje shoqëruese. Numri i pacientëve që po trajtohen në terapi intensive është 612 (60,1% meshkuj).

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button