KRONIKË

I arrestuar muaj më parë nga RENEA, 30 vjeçari i ekzekutuar mbrëmjen e sotme në Kamëz me precedentë kriminalë, u vra sapo doli nga lokali

Një shtetas 30 vjeçar identifikuar si Can Karriqiështë gjetur i vdekur mbrëmjen e sotme në Kodër Kamëz. Trupi i pajetë i viktimës është gjetur në një makinë tip “Golf 5” me targa të huaja. 

Mësohet se 30 vjeçari sapo kishte dalë nga një bar kafe kur është qëlluar duke mbetur i vdekur në vend. Sipas informacioneve paraprake ka qenë nën shoqërinë e një personi tjetër. Ndërsa Karriqi kishte gjithashtu precedent të mëparshëm penalë në fushën e krimeve kundër personit. 

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Can Karriqi u arrestua nga Forcat Renea disa muaj më parë. Gjatë kontrollit këtij shtetasi iu gjet një armë zjarri dhe disa targa të vjedhura që u përkisnin automjeteve të tjera. 

Në atë kohë hetuesit dyshoninn se këto targa e arma dyshohet se do të përdoreshin për të kryer ngjarje kriminale. Nuk dihet sesi ky shtetas, edhe pse ndaj të cilit u ngrit akuza e armëmbajtjes pa leje e vjedhejve, është lirtuar nga qelia.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button