POLITIKË

I shpëtoi “syrit” të medias, Ilir Beqaj merr fjalën, ambasadorja Kim mbyll dosjen dhe largohet nga mbledhja, çfarë ndodhi?!

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi dje zhvilloi një takim Konsultativ me Donatorër, ku pjesë ishin dhe ambasadorja e SHBA, Yuri Kim dhe ambasadori i BE, Luigi Soreca.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Çuçi gjatë fjalës së tij njoftoi e ish ministri Ilir Beqaj ishte zgjedhur në krye të agjencisë që merret me ndihmën e donatorëve.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Dhe më pas ishte Beqaj, ai që ka mbajtur fjalën. Në këtë moment ka diçka që si duket i ka shpëtuar “syrit” të medias. Sipas “fax news”momentin që Beqaj ka mbajtur fjalën, ambasadorja ka mbyllur një dosje që kishte para dhe është larguar.

Veprimi ka habitur ministrin e Brendshëm, por burime nga ambasada bënë me dije se ambasadorja ishte largua për shkak të ndryshimit të axhendës, pasi fjala e Beqajt nuk kishte qenë e parashikuar që të mbahej.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Gjatë kësaj kohe regjia ka qenë e kujdesshme për mos të kapur momentin kur ambasadorja me shoqërusit e saj lanë mbledhjen.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button