KRONIKË

IKMT shemb karburantin pa leje “GEGA OIL” në autostradën Fier – Lushnjë dhe e gjobit me miliona lekë, u ndërtua shumë pranë rrugës

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka shembur ditën e sotme një karburant të ndërtuar pa leje në aksin Fier-Lushnje pranë rreth rrotullimit të Kolonjës.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Karburanti që mban logon e “GEGA OIL”, ishte ndërtuar në kundërshtim me ligjin shumë pranë rrugës, ndërsa subjekti është gjobitur edhe me 3.8 milion lekë të reja.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Inspektorët e IKMT u shprehën se aksioni do të vijojë si në zonat bregdetare dhe në brendësi, për shembjen e çdo objekti të kundraligjshëm.

Pamjet nga prishja e karburantit.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button