RAJONI

Incident në Selanik, 50 persona sulmojnë me bomba molotov konsullatën turke (VIDEO)

50 persona kanë sulmuar mbrëmjen e djeshme konsullatën turke në qendër të Selanikut. Ata përdorën bomba molotoviv duke shkaktuar kaos në rrugën Agiou Dimitriou.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Grupi prej rreth 50 personash pas sulmit u zhvendos në Ag. Dimitriou dhe përfundoi para ambienteve të AUTH-së.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Policia ka përdorur kimikate për të zmbrapsur njerëzit nga rruga. Një person ka marrë dëmtime të lehta në kokë, për të cilat po trajtohet në spitalin ‘Hipokrati’.

Ngjarja ka shkaktuar dëme në disa makina, ndërsa rruga Egnatia nga lartësia e Shatërvanit deri në Kamarë është dashur të mbyllet.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Pak pas orës 03:00 sulmet u ndalën dhe forcat zjarrëfikëse shkuan në vendin e ngjarjes për të pastruar atë çka kishte mbetur. Forca të shumta policie tashmë kanë rrethuar zonën.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button