MOTITË NDRYSHME

Kapriçot e motit/ Dita nis me diell, por pasdite priten…

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm deri pasdite kur pritet dhe fillimi i reshjeve.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rrije të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 02°C në 16°C, në zonat e ulëta nga 09°C në 23°C dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 26°C.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Era do të fryjë në drejtim Lindor-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rrite lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 01°C në 12°C dhe në zonat e ulëta nga 04°C në 15°C.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button