FUTBOLLSPORT

KATEGORIA SUPERIORE/ Tirana merr kryesimin në javën e katërt, Partizani ende nuk e njeh “shijen” e fitores, Laçi prek fundin

Ka përfunduar java e katërt e Abissnet Superiore, ku Tirana ka marrë kryesimin në kuotën e 8 pikëve, aq sa edhe Teuta kampione.

Bardheblutë arritën të fitonin ditën e sotme me rezultatin 2-0 përballë Laçit në ndeshjen e luajtur në “Selman Stermasi”, falë dy autogolave të lojtarëve miq. Teksa Tirana fiton dhe shfaqet si pretendente për të fituar kampionatin, e kundërta ndodh me Laçin, pasi kurbinasit në 4 javët e para kanë arritur të marrin vetëm 2 pikë dhe ndodhen në vendin e parafundit të klasifikimit.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Teuta kampione ka marrë një fitore të madhe me rezultatin 2-3 ndaj Kukësit, me miqtë që humbin ndeshjen e parë për këtë sezon por edhe kryesimin. Ishin 90 minuta shumë të bukura për t’u parë në “Elbasan Arena”, teksa të 5 golat u shënuan në pjesën e parë.

Në barazim 1-1 ka përfunduar derbi mes Dinamos dhe Partizanit, me të dy ekipet që zhvilluan një ndeshje sulmuese deri në fund, teksa të kuqtë ende nuk e kanë njohur shijen e fitores në këtë kampionat, edhe pse janë një nga ekipet pretendente për t’u shpallur kampionë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Fitorja e parë me “aromë” superlige për Egnatian, që në kohën shtesë arritën të fitonin 2-1 përballë Kastriotit. Ndëkrohë në barazim 0-0 është mbyllur sfida mes Skënderbeut dhe Vllaznisë.

RENDITJA

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button