MOTITË NDRYSHME

Keni plane për fundjavën? Mësoni si do të jetë moti sot dhe nesër

Dita e shtunë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimi.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët në veriperëndim e qendër, ndërsa në veri reshjet pritet të jenë me intensitet deri mesatar.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Dita e diel pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira deri në mesatare.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mestare 1-8m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore pritet të fitoj shpejtësi deri në 15m/sek, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak. Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button