POLITIKË

Këshilli Kombëtar i PD-së SHKARKON nga detyra Edi Palokën, Belind Këlliçin dhe 7 mbështetësit e tjerë të Sali Berishës

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka shkarkuar me 257 vota pro kreun e këtij Këshilli, Edi Palokën.

Gjithashtu janë shkarkuar nga detyra që mbanin edhe anëtarët e Kryesisë: Flamur Noka, Aldo Bumçi, Gent Strazimiri, Albana Vokshi, Oerd Bylykbashi.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Largohen nga detyrat që mbanin edhe sekretarët Ervin Minarolli, Ivi Kaso, Belind Kelliçi, Ledina Mandia.

“Nga 257 anëtarë të Këshillit Kombëtar që morën pjesë në votim, 251 votuan pro shkarkimit, 4 kundër dhe 2 fletë votimi të pavlefshme. Numri total i anëtarëve te Këshillit është 479. Pas pak, do të bëhet transparencë e plotë me emrat e anëtarëve të Këshillit Kombëtar që morën pjesë në votim dhe përbëjnë shumicën absolute të Këshillit Kombëtar”, u shpreh kryetari i Komisionit Zgjedhor, Jemin Gjana.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Rezultati i votimeve:

257 Votues

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

251 Pro

4 Kundër

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

2 Të pavlefshme

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button