KOSOVA

Kreu grabitjen më të madhe në Angli, shqiptari martohet në Tropojë pas lirimit nga burgu, mediat angleze: Bëri dasmë luksoze.

Jetmir Buçpapa ishte një nga personat e bandës prej 6 anëtarësh që vodhën 53 milionë paund nga depoja e Securitas në Tonbridge, Kent.

Ai është martuar disa muaj pasi u lirua para afatit të caktuar. Buçpapa, u arrestua së bashku me gjashtë të tjerë në vitin 2008 për vjedhjen e 53 milionë paundëve nga depoja e ‘Securitas në Tonbridge’, e cilësuar si një nga grabitjet më të mëdha në Britani.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Mbi 30 milionë paund ende mungojnë, por Buçpapa e bindi gjyqtarin se nuk kishte asgjë dhe u urdhërua të paguante vetëm një paund.

41-vjeçari shqiptar u dënua me 15 vjet burg për grabitje, rrëmbim dhe armë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Ai u lirua në gusht të vitit të kaluar (2020) dhe u deportua në Shqipëri.

Gruaja e parë britanike e Buçpapaës, Rebecca, ishte zotuar t’i qëndronte pranë, por ata thuhet se janë divorcuar ndërsa ai ishte në burg.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Mësohet se Buçpapa u martua sërish me Besiana Dushinën në qytetin e tyre të lindjes, Tropojë, me një festë luksoze.

Burime nga Shqipëria bënë me dije se autoritete britanike nuk kanë asnjë kërkesë për të hetuar ndonjë pronë apo investim nën emrin e tij apo të të afërmve të tij.

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Gjatë grabitjes së vitit 2006, sulmuesit të paraqitur si policë rrëmbyen menaxherin e depos dhe familjen e tij. ata gjithashtu lidhën 14 punonjës nën kërcënimin e armëve.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button