POLITIKË

Kritikët e Bashës “strehohen” te Berisha/ Ngrihet Kuvendi i rithemelimit të PD: Do mbajë zgjedhjet e reja në Parti! (EMRAT E 27 ANËTARËVE)

Kuvendi Kombëtar i PD që po zhvillohet aktualisht në stadiumin “Air Albania” ka miratuar statutin e ri të Partisë, si dhe ngritjen e disa Komisioneve të që do të merren me mbarëvajtjen e proceseve të reja. Kryetari i Komisionit të punimeve të Kuvendit, Belind Këlliçi, ka njftuar ngritjen e një Komisioni të ri.

Me shumicë votash pro dhe me propozimin e 7 deputetëve, është ngritur Komisioni për Rithemelimin e PD, me përbërje 27 anëtarët e mëposhtëm, shkruan newsbomb.al. Bie në sy se emrat që janë pjesë e këtij Komisioni, janë kritikë të Bashës që tashmë kanë gjetur “strehim” te Berisha.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Komisioni për rithemelimin e PD është përgjegjës për fillimin e proceseve zgjedhore në PD, sipas radhës së përcaktuar në statut.

 1. Agron Shehaj
 2. Albana Vokshi
 3. Aldo Bumçi
 4. Arben Ristani
 5. Belind Këlliçi
 6. Blendi Himçi
 7. Bujar Nishani
 8. Çlirim Gjata
 9. Edith Harxhi
 10. Edi Paloka
 11. Edmond Spaho
 12. Eno Bozdo
 13. Ervin Minarolli
 14. Flamur Noka
 15. Genc Deromemaj
 16. Genc Pollo
 17. Gent Strazimiri
 18. Rigels Muçollari
 19. Ivi Kaso
 20. Keltis Kruja
 21. Klevis Balliu
 22. Ledina Mandaia
 23. Luan Baci
 24. Lorenc Luka
 25. Mimoza Hajdaramtaj
 26. Oerd Bylykbashi
 27. Sali Berisha

Më vonë gjatë punimeve të Kuvendit janë shtuar dhe dy emra të tjerë në këtë listë, të cilët e çojnë listën me emrat e anëtarëve në 29. Sipas asaj që tha Këlliçi, dy emrat e tjerë janë:

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”
 1. Evi Kokalari
 2. Tritan Shehu

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button