AKTUALITET

“Kur je komshi ”, Rama takon Leonardo Di Caprion: Na lidh mbrojtja e Vjosës

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së OKB-së mbi ndryshimet kimatike COP26, e cila po mbahet në Skoci ka takuar aktorin e famshëm hollivudian, Leonardo Di Caprion, i cili njihet për mbrojtjen e natyrës me fanatizëm.

Në rrjetet e tij sociale kryeministri ka postuar një foto të shkrepur gjatë momentit teksa ishte duke biseduar me Di Caprio-n për çështjen e lumit Vjosa. 

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Krah fotos Rama shkruan se: Kur je komshi me Leonardo Di Caprion dhe të lidh mbrojtja e Vjosës😀😍 @leonardodicaprio.

Kujtojmë se aktori më herët i është bashkuar apelit dhe fushatës për mbrojtjen e lumit Vjosa në Shqipëri.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Në  rrjetet e tij personale, Di Caprio, shpesh herë ka postuar pamjet e lumit Vjosa ku i ka ftuar qytetarët që të firmosin peticionin për mbrojtjen e lumit.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button