FIERI YNË TVKRONIKË

Kush është personi i dytë i përfshirë në krim? “Misteri” i vrasjes së Mateos, banorët e fshatit flasin të tronditur: Ditën që ndodhi, isha duke punuar pas shtëpisë…

Familjarët e 8-vjeçarit kanë hedhur dyshime që një person i dytë ka dijeni për vrasjen e Mateos i cili dyshohet se është përfshirë në ngjarjen e rëndë ku Klodian Çalamani i mori jetën vogëlushit .

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Banorët e fshatit gjatë prononcimit për “Fax News” janë ende të shokuar për ngjarjen. Komshinjtë me Klodian Çalamanin pohojnë se ditën e ngjarjes nuk kanë dëgjuar asnjë britmë të vogëlushit.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Si po e përjetoni këtë ngjarje? “Nuk na ka ikur mërzia, kemi një gur brenda. Qysh qe dhe qysh nuk qe ne nuk dimë gjë s’kemi parë asgjë”, thotë e moshuara.

“Ne po punonim zhavorr sepse po ndërtoj një dhomë andej mbrapa, se çfarë u bë nuk e di fare. Ne flasim me gjithë komshinjtë, nëse do të ngatërrosh tjetrin e bën kur të duash por ne nuk pamë asgjë”, tha komshiu.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Familjarët thonë që ka të tjerë që janë përfshirë? “Atë le ta nxjerrin vetë ata që e kanë, mos na ngatërorjnë kot, cdo njeri e di vetë. Ne skemi dëgjuar fare. Unë kam qënë në shtëpi, fëmija nuk është dëgjuar fare të bërtasë”, tha banori i fshatit.

Kujtojmë që ditën e djeshme tezja e Mateos deklaroi se një person brenda shtëpisë mund të jetë përfshirë në krimin e rëndë, pasi ajo thotë se sytë e 8-vjeçarit kanë parë diçka sekrete. Ajo thotë se për të fshehur ngjarjen i është marrë jeta 8-vjeçarit.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button