LIFESTYLESHOWBIZ

Kush i realizoi pjatat në dasmën e moderatorës së njohur? Ja kë zgjodhën Mark Frroku dhe Rudina Dembacaj

Kurorëzimi në martesë i moderatores se njohur Rudina Dembacaj me ish politikanin Mark Frroku do të ishte një dasëm që do të kishte shumë të ftuar, praninë e shumë personazheve dhe vemendje maksimale mediatike. Të gjithë kanë dashur të dinin sesi do të ishte fustani i nuses, sa diamante do të kishte unaza, ku do të realizohej dasma apo kush do të ishin të ftuarit, por vetë çifti kishte një tjetër merak. Kush do të ishte chefi i kuzhinës në dasmën e tyre.

Për të patur një prej momenteve më të veçanta në jetë, ishte e nevojshme pëërzgjedhja e chefit të kuzhinës që do të realizonte deri në detaj përfeksionin e kërkuar. Kjo i ka bërë dy personazhet e dasmës, Frroku dhe Dembacaj, që ta shohin zgjidhjen vetëm në Lezhë, mbretërinë e kulinarisë shqiptare.

Marketing në FieriWeb

Duhej elegancë, shije, menu e veçantë, ushqime që do të ishin në sintoni me çdo element tjetër të dasmës së vitit dhe chef i përkushtuar në kuzhinë. Padiskutim që me përshkrimet e mësipërme çdo kush do ta kishte gjetur se në prapaskenën e dasmës madhështore do të ishtë chef Alfred Marku dhe gatimet e tij të jashtëzakonshme.

Zgjedhja e tyre ia ka vlejtur, sepse në fakt, dasma kishte pjatat e saj enkas të përgatitura për shijen që kanë kërkuar të kenë Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku dhe padiskutim ka kënaqur pritshmëritë e familjarëve dhe të ftuarve VIP. Chefi i Rapsodisë Alfred Marku ose chef Fredi siç njihet nga publiku, restorantit të njohur në rrugën drejt Shengjinit,  ka mbetur preferenca e parë e shijes së kuzhinës ndaj edhe është vlersuar si qershia mbi tortë në këtë dasëm madhështore.

Marketing në FieriWeb

Për të realizuar edhe në pjatë çdo detaj të dasmës, chef Alfred Marku i cili kishte edhe mbeshtjen e të tjerë lezhjanëve si profesorit të kuzhinës Arber Avdija, kuzhinjerit Ylli Zefi e Ndoc Shtjefni dhe stafi i tyre prej 120 vetash, janë kujdesur që gjithçka të jetë ashtu si e gjithë atmosfera e dasmës, e ndezur dhe plot me shije të mira. Ndoshta shumë prej të ftuarve nuk kanë pyetur se kush ishte chefi i kuzhinës, por të gjithë kanë pyetur për emrin e çdo pjate që mbërriti para tyre dhe kanë komplimentuar realizuesin e tyre, pa e ditur se po flasin për lezhjanin Alfred Marku.

Urime për të sapomartuarit Mark Frroku dhe Rudina Dembacaj, por padiskutim urime edhe për chef Alfred Markun, njeriun që i dha kuzhinës shqiptare tjetër dimension dhe që vazhdon të surprizojë, gjithmonë në restorantin e tij dhe sa herë i jepet pergjegjësia e realizimit të pjatave që shijen e përcjellin edhe pas ngrenies.

Marketing në FieriWeb

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button