POLITIKË

LAJM I FUNDIT / Arrestohet në Romë ish-kryeprokurori Adriatik Llalla

Ish Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla është arrestuar në Romë, Itali.

Llalla u shpall në këkrim ndërkombëtar pasi u dënua me dy vite burg nga Gjykata e Posaçme për fshehje dhe mosdeklarim të pasurisë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Mësohet se Llalla është arrestuar në datën 10 të këjti muaj, dhe tashmë pritet të nisin procedurat për ekstradimin e tij drejt Shqipërisë.

Gjykata vendosi edhe pezullimin e Llallës nga postet publike për pesë vite, ndërsa iu sekuestruan edhe disa pasuri.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Kujtojmë se avokati mbrojtës i Adriatik Llallës ka bërë rekurs që ish-kryeprokurori të mos e vuajë dënimin në burg, pasi vuan nga një sëmundje e rëndë.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button