AKTUALITETKRONIKËLAJMI FUNDIT

LAJM I FUNDIT/ I vihet flaka banesës së Klodian Çalamanit në Fier

Është djegur mesditën e sotme banesa e Klodian Çalamanit në fshatin Grecalli në Fier, autorit të vrasjes së 8-vjeçarit Mateo Vasiu. 

Burime bëjnë me dije për Fieri Web se banesa e Çalamanit është djegur së bashku me orenditë. 

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Nuk dihet ende motivi i rënies së zjarrit, ndërkohë që banorët e zonës kanë njoftuar policinë dhe zjarrfikësit. 

Çalamani jetonte i vetëm në banesën që sot është përfshirë nga flakët, ndërkohë që aty dyshohet se u vra dhe vogëlushi Mateo, dhe më pas u tentua që të groposej në oborr. 

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”
Pamje nga banesa gjysem e djegur
Pamje nga banesa gjysem e djegur

“Në fshatin Grecalli, Fier, ka marë flakë dhe është djegur pjesërisht banesa e shtetasit K. Ç., 39 vjeç.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit”, njofton policia e Fierit.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button