AKTUALITET

LAJM I FUNDIT/ Katastrofë mjedisore në Vlorë, përfshihet nga flakë fusha e mbetjeve urbane, tymi ‘pushton’ gjithë zonën

Mëngjesin e sotëm një fushë e mbetjeve urbane në lagjen “Kushtrim” në Vlorë është përfshirë nga një zjarr i fuqishëm. Burime bëjnë me dije se tymi ka mbuluar gjithë zonën e mbetjeve dhe se në vendngjarje ka arritur vetëm një makinë zjarrfikëse.

Mësohet se flakët kanë nisur të përhapen që në orën 7 e 30 të këtij mëngjesi dhe dyshohet se zjarrvënia është e qëllimshme.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button