AKTUALITET

LAJM I FUNDIT/ Prej 10 vitesh në arrati, prangat dibranit të shpallur në kërkim ndërkombëtar, fshihej në Shijak

Blerim Troca ka rënë në prangat e policisë, pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nën akuzën “marrëdhënie me dhunë me të miturit”.

40-vjeçari i shpallur në kërkim, është i dënuar me 8 vite burg nga Gjykata e Santa Maria në Itali, për veprën penale “Marrëdhënie me dhunë me të mitur.”

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Toca i kërkuar nga Interpoli dhe TIMS, me origjinë nga Dibra, prej 10 vitesh fshihej në një banesë në Shijak.

Mësohet se autoritetet vijojnë me procedurat për të bërë të mundur ekstradimin e këtij shtetasi, për në Itali ku do të vuaj edhe dënimin.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Njoftimi i policisë: 

Një tjetër person në kërkim ndërkombëtar bie në prangat e Policisë. 

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 40-vjeçari i dënuar me 8 vjet burg për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitura”.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Shijak, në bashkëpunim me strukturat e DVP Durrës, si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacionit me Interpol Tirana, bënë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin me qëllim ekstradimin drejtë Italisë, të shtetasit:

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Blerim (Bekim) Troca, 40 vjeç, banues në Shijak, Durrës.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Santa Maria Capua, Itali, e ka dënuar me 8 vjet burgim për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitura”.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejtë Italisë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button