AKTUALITETCOVID-19

Lajm i mirë për shqiptarët, ky vend heq të gjitha masat anti-Covid 

Ministria e Punëve të Jashtme bën me dije se Zvicra ka hequr të gjitha masat anti-Covid për shqiptarët të cilët duan të udhëtojnë drejt këtij vendi.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Përmes një postimi në Facebook, mësohet se duke filluar nga data 2 maj, të gjithë shqiptarët do të kenë mundësi të hyjnë në Zvicër pa pasur nevojë për test PCR apo pasaportë vaksinimi.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

“Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se autoritetet zvicerane kanë hequr të gjitha masat shtrënguese për shtetasit shqiptarë që udhëtojnë drejt Zvicrës.

Ky vendim hyn në fuqi nga data 2 maj 2022, duke rikthyer kështu aplikimin e regjimit për hyrje-dalje nga territori i Konfederatës së Zvicrës në periudhën para pandemisë.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Për informacione më të detajuara për të gjitha udhëtimet jashtë vendit, vizitoni linkun e MEPJ”, thuhet në njoftim.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button