LAJMI FUNDITRAJONI

LAJMI FUNDIT/ Tronditet sërish Kreta nga një tërmet i fortë, ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.6 ka lëkundur sërish Kretën mbrëmjen e sotme.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Epiqendra ka qenë pikërisht në Arkalochori aty ku rreth një javë një tërmet shkaktoi një viktimë dhe dëme të mëdha materiale.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Tërmeti është regjistruar rreth orës 21:32 të mbrëmjes së sotme.

Thellësia ka qenë 11.3 km, ndërsa konsiderohet si pasgoditje e tërmetit të pak ditëve më parë.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button