FUTBOLLKOMBËTARJASPORT

LIGA E KOMBEVE/ Short jo i lehtë për Shqipërinë, ja cilët janë kundërshtarët e kuqezinjve në rrugën drejt Kampionatit Europian

Pasditen e sotme është hedhur shorti i Ligës së Kombeve për Kampionatin Europian që zhvillohet në Gjermani bë vitin 2024.

Shqipëria gjendej në vazon e katërt të Ligës B, së bashku me Slloveninë, Armeninë dhe Malin e Zi.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Shorti u ka rezervuar kuqezionjve kundërshtarë jo të lehtë, pasi Shqipëria do të ndeshet me Islandën, Rusinë dhe Izraelin. Rusët duken favoritë për të fituar grupin, ndërkohë që edhe ekipet e tjera do të përpiqen të luajnë shanset e tyre.

Izraeli dhe Islanda janë dy ekipe me të cilat kuqezinjtë jan ndeshur vitet e fundit dhe kanë arritur të marrin rezultate pozitive, ndërsa përballja e fundit me rusët është në vitin 2003, ndaj ata janë ekipi më i vështirë për t’u parashikuar për kuqezinjtë tanë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button